Патентування винаходів за кордоном

Патентування винаходів за кордоном передбачає вибір однієї з процедур: національної, регіональної або міжнародної.

Національна процедура полягає в тому, що заявник, який бажає отримати патент в декількох країнах, подає заявку на патент у кожну з країн.

Для збереження конвенційного пріоритету (дати першого подання заявки) необхідно подати всі заявки до закінчення 12 місяців від цієї дати із дотриманням формальних вимог кожної з країн (заявка повинна бути на мові конкретної країни, вести листування з Патентним Відомством кожної країни через патентних повірених, сплачувати передбачені мита тощо).

Така система є досить складною, особливо якщо мова йде про отримання патентів у багатьох країнах.

Регіональні процедури патентування полягають в тому, що країни ряду регіонів (Євросоюз, СНД, Центральна і Західна Африка) підписали регіональні угоди про отримання одного патенту, який може діяти у всіх країнах регіону, що підписали угоду.

В результаті цього з’явилися Європейський патент (об’єднує 38 країн: Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Македонія, Мальта, Монако, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швейцарія, Швеція, Естонія і 2 розширені території – Боснія і Герцеговина, Чорногорія і Туніс), Євразійський патент (діє на території 9-и країн: Азербайджанська Республіка, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизька Республіка, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Молдова), патент ARIPO і патент OAPI.

ARIPO – це Африканська регіональна організація інтелектуальної власності, об’єднує країни англомовної Африки. Членами ARIPO є 18 країн: Ботсвана, Гамбія, Гана, Замбія, Зімбабве, Кенія, Лесото, Ліберія, Малаві, Мозамбік, Намібія, Руанда, Сан-Томе і Прінсіпі, Судан, Сьєрра-Леоне, Свазіленд, Танзанія, Уганда.

OAPI – це Африканська організація інтелектуальної власності, об’єднує країни франкомовної Африки. Членами OAPI є 16 країн: Буркіна-Фасо, Бенін, Габон, Гвінея, Гвінея-Біссау, Камерун, Конго, Кот-д’Івуар, Мавританія, Малі, Нігер, Сенегал, Того, Чад, Центрально-Африканська Республіка, Екваторіальна Гвінея.

Важливою перевагою регіонального патенту є те, що, подавши одну заявку, можна отримати патент, діючий в будь-якій країні-учасниці угоди.

При поданні заявок на винахід в декілька країн доцільно використовувати процедуру Міжнародної заявки (РСТ). У цьому випадку заявник отримує можливість збільшити термін конвенційного пріоритету ще на 18 місяців і отримує більше часу (близько 30 місяців) для вирішення питання про доцільність патентування свого винаходу в тій чи іншій країні.

Крім того, заявник може замовити Міжнародний пошук і міжнародну експертизу, що дозволить більш виважено підійти до питання щодо доцільності переходу на стадію отримання національних патентів (або вчасно внести зміни в заявочні матеріали) і тим самим уникнути непотрібних витрат.

Задати питання

Задайте питання через форму зворотного зв’язку або зателефонуйте нам в офіс