Реєстрація промислових зразків в Україні

Промисловий зразок – це художньо-конструкторське рішення зовнішнього вигляду виробу.


Зареєструвати в якості промислового зразка можна дизайн зовнішнього вигляду виробу: одягу, меблів, різних побутових приладів, упаковки, етикетки та ін.

У той же час Закон України «Про охорону прав на промислові зразки» визначає об’єкти, на які не можуть бути видані патенти на промислові зразки. Більш детальну інформацію про те, чи може бути Ваша розробка зареєстрована як промисловий зразок, Ви зможете отримати, задавши питання нашому експерту.

Промисловий зразок відповідає умовам патентоспроможності, якщо він є новим.

Право власності на промисловий зразок засвідчується патентом України, термін дії якого становить 10 років з дати подання заявки.

Патент на промисловий зразок діє за умови сплати щорічних зборів за підтримання чинності патенту.

Можливе продовження терміну дії патенту на промисловий зразок за умови подання клопотання, але не більше, ніж на 5 років.

Власник патенту на промисловий зразок має право забороняти третім особам використовувати зареєстрований промисловий зразок без його дозволу.

У разі виявлення факту незаконного використання зареєстрованого промислового зразка Ви можете повідомити порушникові про свої права та направити йому офіційну претензію про порушення прав або звернутися до суду з метою припинення неправомірного використання запатентованого промислового зразка.

Фахівці Патентно-правового бюро «СКТ» завжди готові надати усі вищевказані послуги.

Термін отримання патенту на промисловий зразок залежить від правильності оформлення заявочних матеріалів, що пов’язано зі знанням процедури реєстрації, швидкістю підготовки відповідей на можливі запити експертизи, і, як правило, становить 6-8 місяців.

Дізнатися вартість патентування промислового зразка в Україні Ви можете, задавши питання нашому експерту.

Патентно-правове бюро «СКТ», завдяки знанням і багаторічній практиці наших експертів в області реєстрації промислових зразків будь-якої складності, гарантує Вам отримання патенту на промисловий зразок в найкоротші терміни.

Звертаємо Вашу увагу на те, що патент на промисловий зразок передбачає захист лише зовнішнього вигляду об’єкта. Якщо ж Вас цікавить захист пристрою, способу отримання об’єкта та ін. – це передбачає реєстрація винаходу або корисної моделі.

Патент на промисловий зразок має територіальну дію, тобто запатентований в Україні промисловий зразок діє тільки на території України. Якщо Ви хочете отримати охорону на промисловий зразок в інших країнах – це можна здійснити кількома способами.

Наша компанія Патентно-правове бюро «СКТ»буде рада надати Вам також супутні послуги, а саме:

– контроль термінів сплати, своєчасне інформування Вас про необхідність оплати щорічних державних зборів, їх сумам, оплата державних зборів у встановлені терміни;

– проведення пошуку по промислових зразках;

– складання і реєстрація в установленому порядку договорів передачі права;

– складання ліцензійних договорів, їх реєстрація в установленому порядку (при необхідності або бажанні, так як дана процедура не є обов’язковою), розірвання;

– отримання дубліката патенту на промисловий зразок (в разі втрати);

– складання претензій щодо порушення Ваших прав на промисловий зразок;

– складання відповідей на претензії з боку третіх осіб про порушення їх прав на промисловий зразок.

Якщо у Вас виникли будь-які питання, будь ласка, задайте їх нашому експерту в онлайн режимі або зв’яжіться з нами по телефону, а також ми будемо раді вітати Вас у нас в офісі.

Задати питання

Задайте питання через форму зворотного зв’язку або зателефонуйте нам в офіс