Реєстрація торгових марок в Україні

Знак для товарів і послуг (торгова марка, товарний знак) – це позначення, за яким товари і послуги одних виробників відрізняються від однорідних товарів і послуг інших виробників.

Об’єкти торгової марки (ТМ):

  • словесні позначення у вигляді слів або сполучення букв;
  • образотворчі позначення у вигляді графічних композицій будь-яких форм на площині;
  • об’ємні позначення у вигляді фігур або їх композицій у тривимірному просторі;
  • комбінації всіх перерахованих позначень.

Крім того, в якості ТМ можуть бути заявлені колір або гамма кольорів, звук, запах, голограма.

Такі знаки можуть бути виконані в будь-якому кольоровому поєднанні.

Право власності на ТМ засвідчується свідоцтвом.

Термін дії свідоцтва на ТМ становить 10 років від дати подання заявки до Відомства і може бути продовжений на 10 років за клопотанням власника, поданим протягом останнього року дії свідоцтва за умови сплати відповідного державного збору.

Обсяг прав на ТМ визначається наведеними у свідоцтві зображенням, а також переліком товарів і послуг, для яких даний знак зареєстрований.

Власнику свідоцтва належить виключне право використовувати ТМ на свій розсуд, дозволяти або забороняти іншим особам використання знака.

Використанням ТМ є нанесення її на товар, упаковку, вивіски, етикетки та інші предмети, продаж такого товару, пропозиція до продажу, зберігання з метою продажу, вивезення і ввезення на територію країни з метою продажу, використання при наданні послуг, у рекламі, на бланках та в іншій документації, пов’язаної з введенням зазначених товарів і (або) послуг в господарський оборот.

Будь-яке посягання на права власника ТМ вважається порушенням його прав і тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Задати питання

Задайте питання через форму зворотного зв’язку або зателефонуйте нам в офіс