Реєстрація торгових марок за кордоном

Для реєстрації торгової марки за кордоном будь-яка особа може:

– подати національну заявку в патентне відомство тієї країни, в якій передбачається реєстрація торгової марки,

– подати міжнародну заявку на реєстрацію торгової марки за процедурою Мадридської Договору,

– подати регіональну заявку на реєстрацію торгової марки для отримання захисту в країнах, для яких передбачені регіональні процедури.

Міжнародна реєстрація торгових марок за процедурою Мадридської Угоди

Для спрощення процедури отримання захисту товарного знака окремо в кожній країні було розроблено Угоду, підписану 14.04.1891 р в Мадриді і яка отримала назву «Мадридська угода про міжнародну реєстрацію знаків».

За умовами Мадридського Договору, будь-яка особа, яка бажає отримати захист для своєї торгової марки в різних країнах, може це зробити на підставі однієї міжнародної заявки, яка подається в ВОІВ.

Протягом 6-10 місяців заявник отримує Сертифікат про міжнародну реєстрацію торгової марки, а патентні відомства зазначених в заявці країн починають проводити експертизу зазначеної в міжнародній заявці торгової марки з метою встановлення її відповідності вимогам національного законодавства.

Якщо в процесі експертизи не буде виявлено підстав для відмови, патентне відомство заявить про надання захисту зазначеній в міжнародній заявці торговій марці на території своєї країни без додаткових оплат.

Якщо в процесі експертизи будуть виявлені підстави для відмови в наданні захисту, патентне відомство направить повідомлення про попередню відмову в наданні захисту зазначеній в міжнародній заявці торговій марці.

Фахівці Патентно-правового бюро «СКТ» допоможуть вам проаналізувати мотиви попередньої відмови і підготувати аргументоване заперечення з доводами на користь реєстрації.

Подання

Термін дії міжнародної реєстрації торгової марки становить 10 років і може бути продовжений на наступний період при подачі заяви про продовження і сплаті мита.

У кожній із зазначених в заявці на міжнародну реєстрацію країн знаку надається така сама правова охорона, як якщо б він був заявлений там безпосередньо.

Власник міжнародної реєстрації може в будь-який час в період дії міжнародної реєстрації може розширити її дію на інші країни Мадридського договору.

Переваги міжнародної реєстрації знаків:

 • спрощується процедура подання заявок, заявник подає лише одну заявку до Міжнародного бюро, вказуючи країни, в яких він просить охорону;
 • вартість міжнародної реєстрації суттєво зменшується в порівнянні з вартістю реєстрацій в кожній країні окремо;
 • сплачується один пакет мита за подання єдиної заявки;
 • можливість отримати захист знака на територіях до 97 країн-учасниць.

Відомства країн, зазначених у заявці, протягом 12-18 місяців приймають рішення про реєстрацію, які будуть зареєстровані в Міжнародному Реєстрі.

Якщо Відомство будь-якої країни приймає рішення про відмову (часткову або повну) в реєстрації, це рішення не вплине на рішення інших Відомств.

Рішення про попередню відмову в деяких випадках можливо подолати за допомогою мотивованого заперечення.

Якщо Відомство приймає рішення про реєстрацію знака, направляється рішення про надання захисту.

За регіональними процедурами можна отримати охорону торгової марки в країнах

Евросоюзу, OAPI – це Африканська організація інтелектуальної власності, об’єднує країни франкомовної Африки.

Членами OAPI є 17 країн: Буркіна-Фасо, Бенін, Габон, Гвінея, Гвінея-Біссау, Камерун, Коморські острова, Конго, Кот-д’Івуар, Мавританія, Малі, Нігер, Сенегал, Того, Чад, Центрально-Африканська Республіка, Екваторіальна Гвінея.

Реєстрація торгових марок в країнах Європейського Союзу

Європейський Союз включає 27 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія.

Способи реєстрації торгової марки в країнах Європейського Союзу:

 • реєстрація ТМ в одній або декількох країнах за національною процедурою;
 • реєстрація ТМ відповідно до Мадридської Угоди або Протоколу про міжнародну реєстрацію знаків;
 • реєстрація торгової марки Європейського Співтовариства (EUТМ).

EUТМ надає її власнику єдину правову охорону на території всіх країн ЄС.

Подання заявки і реєстрація здійснюється в EUIPO (European Union Intellectual Property Office) — Відомстві з інтелектуальної власності ЄС.

Переваги процедури реєстрації EUТМ:

 • одна реєстрація, що діє на території всіх країн-учасниць ЄС;
 • надає її власникові виключне право в усіх сучасних та майбутнії державах-членах ЄС по розумній ціні;
 • можливість використання знака на ринку майже 500 мільйонів споживачів.

Однак у випадку відмови хоча б однієї з країн Євросоюзу в реєстрації торгова марка в Євросоюзі зареєстрована не буде.

Процедура реєстрації EUТМ:

 • подання заявки в EUIPO;
 • EUIPO проводить лише формальну експертизу заявки на реєстрацію європейської торгової марки (наявність абсолютних підстав для відмови, таких як описовість, відсутність розрізняльної здатності, вказівок на місце походження) і публікує подану на реєстрацію торговельну марку в офіційному бюлетені європейських товарних знаків (EUIPO);
 • Якщо протягом трьох місяців з дати публікації в офіційному бюлетені європейських торгових марок, ніхто не подасть протест проти реєстрації опублікованій торгової марки, відомство приймає рішення про надання захисту та видачу Сертифіката.
 • У разі надходження протесту проти реєстрації заявнику надається можливість протягом двох місяців домовиться з особою, яка подала протест за умови використання торгової марки.

Дія європейської торгової марки поширюється на всі країни Євросоюзу і може бути достроково припинена в разі її невикористання протягом 5 років.

Використанням європейської торгової марки визнається її використання хоча б в одній з країн Євросоюзу.

Задати питання

Задайте питання через форму зворотного зв’язку або зателефонуйте нам в офіс